Blocs İle Hızlı ve Mükemmel Bootstrap Şablonlar Oluşturun

Kodlama sırasında en önemli noktalardan bir tanesi de zamandır. Bu sebeptendir çeşitli yardımcılara daime ihtiyacımız olmuştur. İşte bahsedeceğimiz Blocs uygulaması da tam olarak bu yardımcılardan biri.

Blocs Bootstrap ile web şablonları oluşturmamıza yardımcı olan bir visual builder. Kullanımı gayet basit ve bir çok ihtiyacımızı karşılayan özelliklere sahip. Kullanmak için sadece sürükle bırak yapmak yeterli. Özellikle hali hazırda gelen bileşenler işimizi gayet hızlandırıyor.

Halihazırda menü,hero,slider,hazır metin örnekleri,galeriler ön tanımlı olarak geliyor ancak bunun yanında istersek bileşenler ile kendimize göre işler ortaya çıkarmakta mümkün.

(Blocs’a ait ekran görüntüsü)

Blocs bize birden fazla font seçeneği de sunuyor bu sayede şablonumuzu export ettikten sonra tekrar font kütüphanesi ekleyip uzun uzadıya uğraşmaya gerek kalmıyor.  Sadece font seçeneği de değil bunun yanında Font Awesome’da dahil olmak üzere 5 farklı ikon kütüphanesini de hiçbir kod betiğine ihtiyaç duymadan projelerimize dahil edip basitçe kullanma desteği de sağlıyor.

Bootsrap deyince akla gelen önemli özelliklerinden biri de tabi ki responsive (Mobil uyumlu yapı) olmasıdır. Blocs ile şablon tasarımlarımızı pc,tablet ve mobil cihazda demo olarak görebilmek mümkün ve farklı ekran çözünürlüklerinde görünmesini istediğimiz ya da istemediğimiz kısımları da düzenleyebilmek mümkün.

CSS animasyon kütüphaneleri de Blocs içinde hali hazırda geliyor ve bunları tek tıklama ile kullanabiliyoruz.

Son olarak Blocs ile tasarladığımız şablonlarımızı Pulse CMS ve October CMS sistemlerine uygun olarak dışa aktarabiliyoruz. Bu sayede büyük bir dinamikleştirme yükü de ortadan kalkmış oluyor ne diyelim darısı WordPress’in başına 🙂

Blocs’u internet adresi üzerinden deneme sürümü olarak indirebiliyorsunuz ancak deneme süresi sona erdiğinde 79.99$ karşılığı kişisel kullanımınız için almanız gerekecek. Eğer takım çalışması için kullanacaksanız yani multi lisans olarak 359.99$ ödemeniz gerekli.

Herşey çok güzel ancak tek sorun Blocs şu an için sadece OS X için indirilebilir. Ancak yakında Windows işletim sistemleri için de indirilmeye sunulması bekleniyor.

Blocs indirme adresi : www.blocsapp.com

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir